Bölgesel İncelme

Günümüzde kadınları en çok düşündüren ve sıkıntı yaratan sorunların başında, bölgesel olarak deri içinde tutulan yağların oluşturduğu, portakal kabuğu şeklindeki çukur görüntülere sebep olan "selülitler” yer alır. Genellikle kadınlarda yirmili yaşlardan itibaren yaşamlarının herhangi bir evresinde selülit görülme olasılığı yüksektir. Erkeklerde ise bu, çok daha az görülen bir durumdur. Kadınlarda bölgesel olarak kalçalar, bacaklar ve karın bölgelerinde selülit gelişimi yoğunluktadır.

Sadece diyet uygulamak veya egzersiz yapmak, selülit oluşmasını engelleme veya var olanları giderme yönünde yeterli değildir. Çünkü selülit oluşmasına sebep olan başlıca faktörler arasında; kalıtım, hormonlar, sigara kullanımı, egzersiz yapmamak ve dengesiz beslenme faktörleri sıralanabilir. Kadınların hormonal değişim dönemleri de selülit oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır: Ergenlik, hamilelik ve menopoz gibi.

Tüm dünyada selülit görüntülerinin geçici veya kalıcı olarak giderilmesine yönelik çeşitli ilaç, krem ve benzeri uygulamalar sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, ameliyat şartlarında liposuction dediğimiz, yağların emilerek alınması yöntemi de mümkündür. Ancak günümüzde, medikal estetik alanındaki gelişmeler ile hem ameliyata ihtiyaç olmadan hem de uzun süre kalıcı etkiler sunan uygulamalar yapılmaktadır. Ameliyat riskinin ve sıkıntılı tedavi sürecinin olmaması, tedavi nedeniyle iş ve sosyal ortamdan uzaklaşma gereğinin ortadan kalkması, bu medikal estetik uygulamaların öncelikli tercihine yol açmıştır.

Kliniğimizde kişinin muayenesini takiben ve gerekli ise bazı testlerden sonra bu medikal uygulamaların en uygun olanları birlikte programlanmaktadır.